Pastabos dėl duomenų saugumo

- 2015 metais atnaujinome duomenų atstatymo ir atkūrimo įrangą, savo laboratorijoje 
- Duomenų atstatymas - paslaugų kaina ;

duomenu saugumas

Dažnai būna taip, kad klientas, atnešęs kietąjį diską duomenų atstatymui, galų gale nesutinka su kaina, kurios prašo firma, atstatinėjanti duomenis, ir reikalauja, kad jam būtų grąžintas kietasis diskas.

Tokiu atveju firma, atstatinėjanti duomenis, žinoma, bus nepatenkinta tuo, kad klientas atsisako sumokėti nurodytą pinigų sumą (kuri kartais būna labai nemaža) ir gali specialiai sugadinti kietojo disko unikalius modulius (kad duomenų būtų visiškai neįmanoma atstatyti).

Kol kas Lietuvoje nėra tokio įstatymo, kuriuo remiantis kietojo disko unikalių modulių ar kitokių sugadinimą galima būtų traktuoti kaip nusikaltimą, todėl bet kuri iš firmų, užsiimančių duomenų atstatymu gali pasinaudoti savo techniniu pranašumu kliento atžvilgiu.

Štai keletas pavyzdžių, pasitaikančių iš mūsų praktikos (kurios firmos taip daro neminėsim):

1.       Dažnai mums atveža kietuosius diskus, visiškai sugadintais arba pakeistais (unikaliais šiems HDD) moduliais. Patikrinus tokių kietųjų diskų tarnybinės zonos struktūrą, akivaizdžiai matyti, kad prieš tai duomenis iš šitų kietųjų diskų atstatyti bandžiusi firma padare viską, kad po jos NIEKAS negalėtų atkurti kietajame diske buvusios informacijos. Kitaip tariant- sugadina kietojo disko duomenims gyvybiškai svarbius modulius !

2.       Būna atvejų, kada kietasis diskas yra sugadintas fiziškai. Bet ir tada 100% tikslumu galima nustatyti: ar tai buvo pačio kietojo disko gedimas, ar tai yra padaryta specialiai ! Kartais tai atsitinka dėl techniko, dirbančio su kietuoju disko nemokėjimo, kartais tai daroma specialiai (yra buvę atvejų kai diskai buvo sudadinti tyčia, tam kad kita firma negalėtų atstatyti duomenų).

Kaip tokiais atvejais apsisaugoti?

Jūs turit žinoti, kad rimta firma, tokia kaip UAB MATRIX, turinti specializuotą įrangą, privalo padaryti jūsų kietojo disko PILNĄ tarnybinės zonos kopiją ( moduliais, ir trekais; ir ne dėl ataskaitos klientui, o visų pirma- DĖL DUOMENŲ SAUGUMO!). Mūsų žiniomis šitos operacijos Lietuvoje ir Lenkijoje kol kas niekas be mūsų nedaro.

Mes manone, kad klientas, reikalui esant- turi teisę reikalauti šitos kopijos.

Jei jūsų kietasis diskas yra pabuvojęs kitose duomenų atkūrimo firmose ir grįžo su neatkurtais duomenimis, prašome mums atnešti savo kietąjį diską, mes jį pilnai patikrinsim NEMOKAMAI ir padarysim pilną jo ekspertizę. Jei diskas buvo atidarytas, buvo pažeistos jo garantinės plombos, padarysim kartu su klientu jo vidaus nuotraukas, kad po to būtų viskas aišku, kokiam stovyje jis buvo grąžintas, nes pasitaiko kai diskai ateina be dulkių surinkėjų, su sulenktomis magnetinėmis ritėmis, su įvairiomis pašalinėmis dalelėmis, kas įprastai naudojant nebūdinga ir nepasitaiko. Šie veiksmai gali būti padaromi tik tyčia dirbtinai.

Šią akciją darome tam, kad firmos, atstančios Jūsų duomenis negadintų jų dirbtinai, tam kad po to kitos firmos negalėtų nieko padaryti. O praktikoje, kaip bebūtų gaila, tas pasitaiko.

Jei sugedo jūsų kietas diskas, dingo duomenys, reikalingas duomenų atkūrimas rašykite service@matrix.lt arba skambinkite +370-698-39001, +370-674-88995 arba tiesiog atneškite laikmeną apžiūrai šiais kontaktais.


Copyright Matrix UAB, 2006-2015

http://www.duomenys.lt

Navigacija: | Apie|Naujienos|Produktai|Kainos|Sprendimai|Patarimai|Registracija|Aptarnavimas|Darbas|Kontaktai|Titulinis psl.|