flag-english.gif

Kompiuteris - patarimai kaip pasirinkti optimalų variantą , naudoti 

kompiuteris-pagal-uzsakyma-surinkimas-computer2

- Žaidimų kompiuteriai - surenkame pagal užsakymą ;
- SONY PS4, PS3 žaidimų konsolės, žaidimai ;
- Žaidimų vairai, vairų stovai (Thrustmaster, Logitech ir kiti) ;
- SAMSUNG kompiuteriai ;
- TOSHIBA kompiuteriai ;

Pirkdamas kompiuterį, kaip ir bet kokį kitą brangų daiktą, kiekvienas pirkėjas pageidauja už prieinamą kainą įsigyti pirkinį, kuris visiškai atitiktų jo lūkesčius ir poreikius. Dažniausiai pasitaikantys kraštutinumai:
   a)  pirkėjas nusiperka patį pigiausią kompiuterį ir negali normaliai atlikti planuotų funkcijų.
   b)  pirkėjas nusiperka brangų, galingą kompiuterį ir išnaudoja tik nedidelę jo pajėgumų dalį.
     Žemiau nurodyti patarimai turėtų Jums padėti surasti “aukso vidurį”. Klausimai, į kuriuos atsakius, bus lengviau išsirinkti kompiuterį. 

Labai svarbus dalykas perkant žiūrėti, ar galėsite paskui savarankiškai ir pigiai modernizuoti kompiuterį, keisti detales?  Kai kurios firmos Lietuvoje labai pigiai parduoda naujus kompiuterius, tačiau deda ant korpuso savo lipduką, kurį nuplėšus ar pažeidus jau negalioja garantija. Tokiu atveju visos garantijos metu 1-3 metus klientas priverstas brangiau permokėti už reikiamus kompiuterio keitimo ar modernizavimo darbus.  Štai kur slypi pigumo paslaptis. Matrix UAB daro kitaip - jokio apsauginio lipduko ant korpuso nededame, mes registruojame kiekvienos detalės serijinį numerį ir pagal tai atsekame ar dalis garantinė.  Tokiu būdu iš Matrix pirkto kompiuterio priežiūra naudojimo metu yra pigesnė nei firmų kur klijuojami lipdukai.  Taip pat Matrix taiko iš mūsų pirktiems  kompiuteriams  naujinimą su priemoka, tai yra senesnė detalė keičiama į naujesnę su primokėjimu, kas  aktualu pastoviai atsirandant naujiems greitesniems dalykams.  Pvz. populiarus šiuo metu yra paprastų kietųjų diskų (magnetiniu paviršiumi) keitimas modernizacija į SSD diskus, kurie yra greitesni ir dirba be garso. 


1.   Ką aš noriu daryti su savo kompiuteriu?
     Rinkitės galingesnį kompiuterį ir būtinai atkreipkite dėmesį į procesoriaus našumą, operatyvios atminties apimtį, diskinio kaupiklio dydį ir vaizdo plokštės parametrus, jeigu:
   a)  žaisite daug resursų reikalaujančius žaidimus, pvz.: Quake 2, Quake III, Serious Sam, X-Tention, Need For Speed, pradedant nuo III versijos ir pan.
   b)  dirbsite su grafinėmis programomis.  
Jūsų poreikius patenkins pakankamai nebrangus ir ne pats galingiausias kompiuteris, jeigu jūsų poreikiai bus tokie:
   a)  internetas ir elektroninis paštas,
   b)  standartiniai tekstiniai redaktoriai ir skaičiuoklės,
   c)  žaidimai, nereikalaujantys turtingos grafikos. Pvz. senesni žaidimai kaip StarCraft, Heroes 3, Diablo, Diablo2, arba žaidžiami per Flash su naršyklės pagalba;
   d)  įvairios mokomosios programos, enciklopedijos ir žinynai.

2. Kaip noriu paskirstyti savo pinigus?
Jei pagal Jūsų šiandieninius poreikius užtektų ir pakankamai kuklaus kompiuterio, galingesnį ir brangesnį įrenginį įsigyti verta vien todėl, kad jis ilgiau morališkai nepasens. Į kompiuterį galima žiūrėti kaip į investiciją. Galimi investiciniai modeliai:
   a)  pirkti pigų kompiuterį, pvz. už 699 -1300 litų (neįskaitant monitoriaus), ir po 1-2 metų susidurti su problema, kad jis nebepatenkina Jūsų poreikių.
   b)  pirkti vidutinio pajėgumo kompiuterį, pvz. už 1300-2000 litų (neįskaitant monitoriaus), ir normaliai dirbti su juo apie 3-4 metus.
   c)  pirkti galingą kompiuterį už 2000-4000 litų (neįskaitant monitoriaus), ir dirbti su juo apie 5 metus.
     PASTABA: nurodyti metai ir kainos yra labai sąlyginiai ir priklauso nuo konkretaus atvejo. Nereikia pamiršti, kad brangesnio kompiuterio ir galimybės kur kas platesnės.

3. Ar verta pirkti pigų, o vėliau modernizuoti?
     Kiekvieną kompiuterį galima modernizuoti ir praplėsti jo galimybes. Todėl dalis pirkėjų vadovaujasi tokia logika: dabar nusipirksiu pigiai, o vėliau, jeigu reikės, modernizuosiu. Šita logika ne visada pasiteisina, nes kai kuriais atvejais modernizavimas gali kainuoti beveik tiek pat, kiek naujas kompiuteris. Jei norėsite praplėsti operatyvinę atmintį, tai yra nebrangi ir nesudėtinga procedūra. Tačiau kai kurių kitų komponentų modernizavimas gali būti pakankamai problemiškas. Pvz.: po 2 metų nuo kompiuterio įsigijimo prireiks galingesnio procesoriaus. Greičiausiai, kartu su procesoriumi teks keisti ir sisteminę plokštę bei operatyviąją atmintį, nes technologijos bus pažengusios į priekį tiek, kad esama sisteminė plokštė bus nesuderinama su naujaisiais procesoriais.  Dažnai keičiasi ir video plokščių standartai, štai jau nuo PCI, atsirado  AGP, PCIe jungtys, ir jei motininė plokštė sena, nauja greitesnė video plokštė  jau netinka.  Reikia žiūrėti perkant kiek pagrindinė plokštė max palaiko operatyvinės atminties, nes kaip rodo praktika, atminties pastoviai būna per mažai, pigesnės palaiko  tik 4GB max, o brangesnės iki 8-16GB.

4. Kokių noriu garantijų?
     Visada atkreipkite dėmesį į garantinės priežiūros laiką. Tradiciškai, pigesniems kompiuteriams jis būna trumpesnis, negu brangesniems. Bus be galo apmaudu, jei pagailėję 100 ar 200 litų, ir nupirkę kompiuterį su 12 mėn. garantija, po 1,5 metų turėsite jame keisti brangią komplektuojančią detalę. Taip atsitinka pakankamai retai, tačiau niekada negalite būti garantuotas, kad to neatsitiks būtent Jums. Ilgesnė garantija – tai tarsi draudimas nuo nelaimingo atsitikimo: jei esi apsidraudęs - niekada nieko neatsitinka, visokios nelaimės tyko būtent tada, jei nesi to padaręs.

5. Kaip išsirinkti monitorių?
     Monitoriaus yra kitokia prekė nei kompiuteris. Pirma, jis veikia Jūsų sveikatą, Jūsų akis. Koks bebūtų kokybiškas ir brangus monitorius, jis vis tiek vargins ir, galbūt, silpnins jūsų akis. Monitoriai, į kuriuos žiūrint regėjimas gerėtų, deja, dar neišrasti. Tačiau kokybiškesnio ir brangesnio monitoriaus neigiamas poveikis Jūsų akims bus mažesnis. Antra, monitoriai taip greit nesensta morališkai. Jūsų brangus, kokybiškas, didelės įstrižainės monitorius gali pergyventi du arba net tris kompiuterius. Jei Jūsų kompiuteris tampa Jums per lėtas, dažnai užtenka praplėsti ar pakeisti tam tikra jo komponentą, o monitoriaus įstrižainės ar kineskopo, deja, nepakeisi.

6. Kaip išsirinkti spausdintuvą?
Renkantis spausdintuvą, reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos faktorius:
   a)  planuojamos spausdinimo apimtys,
   b)  poreikiai spausdinimo kokybei (pvz.: ar ketinate spausdinti nuotraukas),
   c)  pageidaujamas spausdintuvo greitis,
   d)  lapo spausdinimo kaina
   e)  popieriaus formatas (A4, A3 arba dar didesnis)

7. Kaip pasirinkti daugiafunkcinį ofiso ar namų įrenginį?
   Daugelis klausimų panašūs į spausdintuvo pasirinkimą. 
    a)  planuojama mėnesio spausdinimo apimtis;
    b)  ar reikia automatinio popieriaus padavimo įrenginio (ADF), kokios talpos?
    c)  ar reikia pajungimo prie tinklo LAN, bevielio ryšio Wifi ?
    d) ar reikia skenavimo į epaštą funkcijos   ?
    e)  jei daug planuojate spausdinti, ar palaiko nenutrukstamo rašalo tiekimo įrangą, kuri perkama atskirai?
    f) kiek žmonių ofise naudosis šiuo įrenginiu?

mazakaina.lt_logo_wide

Kompiuterių, spausdintuvų, monitorių ir detalių kainos yra http://www.deze.lt arba http://www.mazakaina.lt svetainėse

Jei domina prekių pirkimas ir mažos kainos, rašykite sales@matrix.lt .  Kainas asmeniškai paruošiame konkrečiam klientui, kurios būna mažesnės nei kitose parduotuvėse.
Jei turite klausimų dėl palaikymo, domina konsultacijos, rašykite mailu: support@matrix.lt
Jei norite sužinoti serviso darbų kainas, domina servisinė aptarnavimo sutartis, rašykite service@matrix.lt .

Copyright MATRIX, UAB 2007-2015