- Duomenų ir informacijos atkūrimo paslaugos, kainos ;
Tai senas kaip žemė klausimas iš duomenų atkūrimo srities. Senesnio modelio kietuose diskuose buvo laikai, kai buvo saugu paimti elektroniką (PCB) nuo veikiančio gero diskinio kaupiklio ir uždėti ją ant sugedusio kaupiklio hermetinio bloko. Šis duomenų atkūrimo metodas kurį laiką anksčiau dirbo. Tačiau šiom dienom jis nelabai veikia. Pagrindinė to priežastis yra ta kad atsirado adaptyvai kurie randasi PROM‘e (Programmable Read Only Memory) ant elektronikos plokštės. Adaptyvai yra specifinės charakteristikos (apibūdinimai) kiekvienam atskiram kietam diskui. Adaptyvai turi aparatūrišką specifiką tokią kaip HHR (Head-to-Head Relation), ašinio varikliuko greitis, temperatūrinis kalibravimas, galvučių stiprinimo kompensacijos, garsinės ritės srovė (įtampa), ir dar daug kitų veiksnių, labai dažnai kritinių atkuriant duomenis. Šiuolaikiniuose diskiniuose kaupikliuose pavojinga keisti elektroniką į kitokią negu buvo originali. Adaptyvai gali būti pakankamai skirtingi, kad sunaikinti arba sudeginti galvutes kitame kaupiklyje.
Kaip jau mes ne
kartą rašėme, bandymai taisyti mechaninius gedimus visiems
savarankiškai, iškyrus kvalifikuotas duomenų atkūrimo
laboratorijas arba gamintojus, baigiasi tuo kad geriausiu atveju
netenkama garantijos, o blogiausiu visiems laikams atsisveikinama su
duomenimis, o dažnai labai pakyla duomenų atkūrimo kaina, nes pasunkėja
paskui visas procesas.
Tai ką daryti? - Keisk savo rizika jei nori!
Yra tam tikra nuostata tarp duomenų atkūrimo firmų, kuriai mes irgi pritariame, kad elektronikos keitimas, naujesnio modelio kietuose diskuose yra nelabai gera mintis. Faktiškai, elektronikos keitimas gali dar labiau pažeisti įrenginį.
Šiuolaikinių kaupiklių atiderinimas
Kietojo disko dalių (komponentų) pririšimas ir suderinimas tarpusavyje, optimizavimas. Iš pirmo žvilgsnio atrodo kad kiekvieno kietojo disko gaminimas jį suderinant (optimizuojant dalių darbą) skamba nelabai praktiškai. Rašyti kintamus duomenis į kiekvieną kietą diską? Tai užima papildomai laiko ir atsiranda tam tikrų papildomų sąnaudų. Bet matomai gamintojai tai daro. Jei šiek tiek pamastysime kaip lengva tai padaryti ir kaip naudinga gamintojams, tai ir labai atsilikęs asmuo su tuo sutiks.
Kintama informacija apie kaupiklio parametrus randasi keliose pagrindinėse vietose. Viena iš šių vietų yra patys diskai (plokštelės). Yra takeliai kietam diske prie kurių paprastas vartotojas negali prieiti. Jie žinomi kaip tarnybiniai (priežiūros takeliai = service area). Kita vieta yra EPROM kuri yra ant PCB (Printed circuit board=spausdinta grandynų plokštė). Kai mechaninė įrenginio dalis surišama (suporuojama) su elektronika, gamybos proceso metu, tada įrenginiai jungiasi prie mašinos. Ši mašina atlieka testavimą, įdeginimą (šiluminį sendinimą), ir tarnybinių takelių įrašymą į EPROM'ą. Techniškai šnekant kiekvienas ESDI, SCSI, ATA ir SATA pagamintas diskas yra sutaikomas (suderinamas). Gamintojai visada saugojo laikmenos defektų duomenis tarnybiniuose takeliuose. Defektai yra nepakartojami ir ypatingi kiekvienam įrenginiui. Taigi nėra didelis sunkumas toliau suderinti kiekvieną duomenų kaupiklį. Gamintojai gali sumažinti gedimų rodiklius, padidinti kaupiklio darbo našumą, atitaikydami suderintą informaciją apie termines ir mechanines kiekvienos laikmenos charakteristikas. Su galimybe suderinti kiekvieną gaminamą kaupiklį, jie taipogi gali padidinti jų talpą, stabilizuodami šiuos veiksnius gamybos eigoje.
Taigi kokią įtaką daro elektronikos keitimas?
Jeigu kiekvieno duomenų įrenginio (kaupiklio) darbinė temperatūra gali nežymiai keistis, tai tada ir kai kurios mechaninės savybės gali būti koreguojamos šito efekto kompensavimui. Ne taip toli iki tokios tikimybės, kad įdėjus „suderintą“ PCB (elektroniką) su HDA (hermobloku), kuris yra visiškai skirtingas, kad iš tikrųjų gali netgi sudadinti HDA (hermobloką). Viena duomenų atkūrimo firma ataskaitoje rašė kad yra kai kurie modeliai rinkoje, kai keičiant nesuderintą PCB (elektroniką) sugedusiame HDA, šis sugadina pakeistą elektroniką.
Pamąstykime apie serializacijos (numerių suderinimo) scenarijų. PCB (elektronika) gali būti serilizuojama kad veiktų tik su tam tikru HDA. Tai nėra taip sunku. Pakanka įrašyti serijinį numerį į EPROM'ą ir į tarnybinius takelius. Startavimo eigoje reikia sutikrinti jų serijinius numerius. Jei jie nesutampa, kaupiklis neveiks.
Ateityje įrenginių, diskinių kaupiklių tolimesnis suderinimas jau matosi. Kai kurios ataskaitos duoda prielaidą kad gamintojai linksta prie įrengimo lygio saugumo. Kiritinė informacija, rašoma į tarnybinius takelius ir į EPROM'ą bus užkoduojama. Tai tikrai nepalengvins reikalų plokštės keitikams ar duomenų atkūrimo bendrovėms.
Ar yra riba kai elektronika neturėtų būti keičiama?
Įvedimas labai suderintos informacijos rašymo į diskinius kaupiklius (tikėkite ar ne) atsitiko iki tam tikro laipsnio jau prie 5MB lygio (tai tik 5 megabaitai!). Su kiekviena nauja diskų karta vėlgi suderinimas darosi vis labiau smarkesnis. Bendrai imant, kuo didesnis kaupiklis, tuo mažiau sėkmingas gali būti sprendimas keisti PCB (elektroniką). Faktiškas sugadinimo veiksnys atrodo ribojasi kai kuriems modeliams ties 20GB lygiu ir daugiau.
Mes daugiau negalime su ramia sąžine patarti keisti elektroniką kaip taisymo sprendimą. Darykite tai patys savo pačių rizika. Jei jūs atkakliai norite daryti savo, sekite tokiomis instrukcijomis.
Duomenų atkūrimo tikslui, lengviausias kelias gauti dalis pakeitimui ir pataisyti kietą diską yra nusipirkti tokią pat kitą dalį. Lygiai tokią pat! Iki pat revizijos (peržiūros versijos)! Įtraukiant elektronikos plokštę. Taip sakoma, lengviausias kelias pataisyti elektronikos bėdą yra pakeisti elektronikos plokštę kaupiklyje. Be jos yra kiti elektronikos komponentai kaupiklyje. Bet, kad juos keisti mes turime netekti garantijos ir turime turėti specialius įrankius. Paprasčiausia sukeisti plokštes nuo identiško kaupiklio? Užsitikrinkite kad tai lygiai tokia pati plokštė! Nepriimkite už vienodas jei modelio numeriai vienodi ar panašūs. Panaudojus ne tokią plokštę galima sukelti gaisrą! Pakeiskite plokštes ir žiūrėkite keitimo rezulatus.
Jei simptomai pagerėjo iki to lygio kad kaupiklis atpažįstamas BIOS ar SCSI HBA, klonuokit kaupiklį iš karto. Jei simptomai nepagerėjo, bėda yra kažkur kitoje vietoje. Jums reikia profesionalios pagalbos. Klauskite duomenų atkūrimo profesionalų, kaip keisti elektroniką priklausomai nuo kaupiklio gamintojo ir kaip parinkti pagal gamintojų žymėjimus teisingą elektronikos plokštę.
Tai kaip šis sunkumas sprendžiamas profesionaliose laboratorijose?
Daugumoje atveju
mes UAB Matrix duomenų atkūrimo inžinieriai, kopijuojame ROM‘ą
iš senos elektronikos plokštės naudodami specialią
aparatūrą, ir perrašome paskui jį į gerą el. plokštę.
Kitais atvejais kai ROM‘as negali būti nuskaitomas, mes naudojame
panašų į gamyklinį būdą adaptyvų atkūrimui. Abu būdai yra saugūs
duomenims. Galiausiai mes turime paruoštą veikiantį kaupiklį,
kurį skubiai klonuojame ir ištraukiame jūsų vertingus duomenis.
Esant skubiems duomenų atkūrimo atvejams, dingo duomenys, reikalingas duomenų atkūrimas rašykite service@matrix.lt, arba
skambinti tel. +370-698-39001 arba +370-674-88995 arba tiesiog atneškite savo laikmeną apžiūrai šiais kontaktais.
Copyright 2006- 2015 MATRIX, UAB
http://www.duomenys.lt
- duomenys, duomenu atstatymas, duomenu
atkurimas, duomenu atstatymo paslaugos, diskiniu kaupikliu remontas,
kietu disku remontas, pst failu atstatymas atkurimas -