flag-english.gif

Kompiuterio centrinis procesorius (cpu)   - kaip pasirinkti, naudoti

Nusprendus įsigyti kompiuterį, pirmiausiai reikia pagalvoti apie procesorių, nes nuo jo priklauso pagrindinės plokštės tipas. AMD ar Intel? Beje rinkoje atsiranda ir kitų gamintojų centriniai procesoriai, ko gero žinomiausias SONY Cell (naudojamas Playstation konsolėse), VIA Nano ir kiti. nVidia taip pat planuoja išleisti savo cpu, o GPU jau senai naudoja skaičiavimams atlikti.

Amžina pirkėjų dilema, besitęsianti jau daugelį metų. Lyginti dviejų skirtingų architektūrų procesorius pagal jų dažnį nėra protinga. Vertinant šių dviejų firmų gaminamus lustus gaunasi dažnių skirtumas, tačiau įvairių testų rezultatai rodo, jog tos pačios klasės AMD ir “Intel” procesorių sparta yra apylygė, tačiau “Intel” veikia tyliau ir stabiliau.

Lyginant pagal kainas, AMD procesoriai yra visada pigesni už savo konkurentus “Intel” firmos procesorius. Jei norite pirkti kompiuterį namams ir žadate jį naudoti daugiausia žaidimams, žiūrėti filmus ir klausytis muzikos, tada verta pirkti AMD kompiuterį. Jei reikalingas patikimumas ir kompiuteris darbui su taikomosiomis programomis – tikriausiai geresnis pasirinkimas būtų “Intel” pltaforma. Kompiuteriai su “Duron” arba “Celeron” procesoriais yra pigiausi, bet dėl silpnokos pagrindinės dalies tokie kompiuteriai tinkami paprastesniems uždaviniams spręsti. Tekstams redaguoti, daugumai paprastesnių taikomųjų programų, naršyti internete, klausytis muzikos, paprastesniems žaidimams “Celeron” arba “Duron” spartos visiškai pakanka. Aukščiausios klasės galingiausi kompiuteriai aprūpinti “Pentium 4” arba “Athlon XP” serijos lustais ir tokios sistemos be vargo susidoroja su vaizdo, garso redagavimo, maketavimo, daug skaičiuojamosios galios reikalaujančiomis taikomosiomis programomis bei pačiais galingiausiais žaidimais. Išsirinkus procesoriaus tipą ir šeimą, jums dar reikia pasirinkti jo dažnį. Čia jau galioja taisyklė, kad kuo dažnis didesnis, tuo geriau. Apibendrinimas Įvairių testų rezultatai rodo, kad AMD procesoriai šiek tiek nusileidžia “Pentium4”. Nors žaidžiant 3D žaidimus, naudojant DirectX 7 ar DirectX 8 dažnai spartesni yra AMD lustai.

Kitas faktorius yra stabilumas ir sistemos kokybė: testų metu visi “Athlon” procesoriai turėjo nestabilumo problemų, tuo tarpu “Intel” firmos lustai veikė be jokių priekaištų. To priežastys yra ne vien tik procesoriuje, tačiau didele dalimi ir pagrindinėje plokštėje. Naujos tvarkyklės visas problemas turi išspręsti. Žinoma, kiekvienas vartotojas žino esamą faktą, jog AMD procesoriai yra pigesni už “Intel” lustus.

Detalių kainos yra http://www.deze.lt  arba http://www.mazakaina.lt svetainėse. 

Dėl pirkimo rašykite sales@matrix.lt .

Jei turite klausimų dėl palaikymo, domina konsultacijos, rašykite mailu: support@matrix.lt
Jei norite sužinoti serviso darbų kainas, domina servisinė aptarnavimo sutartis, rašykite service@matrix.lt , arba
skambinkite tel. +370-677-78814 (serviso vadovas).

Copyright MATRIX, UAB 2007-2012