Informacija klientui dėl duomenų saugojimo ir atstatymo

- Darbų eiga atstatant duomenis iš sugedusios laikmenos ;
- Duomenų saugojimo serveriai ;
- Duomenų archyvavimo, atkūrimo programos ;Ką turi žinoti klientas? Vidutinė darbų kaina ~100-1000lt (aišku būna ir daugiau), jei tenka perlituoti disko mikroschemas ir mes naudojame savo diskus "donorus", kliento diskas lieka pas mus, o klientui duomenis grąžiname jam patogioje laikmenoje (diskiniame kaupiklyje, cd-r ar dvd-r diskelyje, kurie perkami atskirai). Taip pat naudinga jei klientas turi arba padeda surasti tokį pat arba analogišką diską sugedusiam, tada remontas ir duomenų atstatymas vyksta žymiai sparčiau. Kliento duomenys saugomi vidutiniškai apie 1 mėn. pas mus, po to jie ištrinami. Čia tam atvejui jei klientas vėl netyčia ištrina ar kitaip sugadina savo atstatytus duomenis, taip pat jei klientas apžiūrėjęs gautus duomenis, randa loginių klaidų, trūksta kai kurių failų arba jie būna susigadinę. Svarbu kad klientai žinotų, kad kietam diske esantys failai(bylos) apsigadina dar prieš akivaizdų gedimą, ir iki pilno gedimo dažnai jei klientas jų neatidarinėja, to nepastebi.

Mes garantuojame kliento duomenų konfidencialumą, kol juos laikimai saugome (tam turime specialius nedegančius seifus).

-Ką daryti jei netyčia suformatavote savo kietajį diską ir dingo duomenys?

Paprasti pavyzdžiai:
1. Formatuojant ir atstatant kaupiklį (kietą diską) programiškai, jei jame yra blogų sektorių (bad'ų) ir kitų pažeidimų, formatavimas gali užtrukti 2-3 dienas, kai su mūsų aparatūra tas atliekama per kelias valandas. O gedimų šiaip būna labai įvairių ir žymiai sudėtingesnių.
2. Kitas pavyzdys: naudojant ieškant dingusių skirsnių Ontrack programines priemones, kai kuriu diskų "partitionų" išvis nesimato, o su mūsų įranga jie "užmountinami" iš karto.
3. Su kai kuriais diskais, juos suformatavus su esamais duomenimis, Ontrack programos randa 2-3 failus, mes randame visus failus pilnai. Aišku jei ant tų pačių failų nebuvo užrašyta informacija. Nes tokiu atveju tokie dalykai kaip liekamasis magnetizmas arba informacijos ištraukimas remiantis takelių netikslumu yra prabangos dalykai ir labai brangiai kainuoja.
4. Kai kurie diskai prijungus, rodo nekorektiškai savo dydį, netgi skirtingą ant skirtingų kontrolerių ir pagr. plokščių. Mūsų aparatūra šitą dydį rodo korektiškai ir parodo tokias diskų klaidas.
5. Atstatome duomenis iš suformatuotų diskų (vieną arba daugiau kartų). Atliekamos tokios paslaugos: duomenų atkūrimas ir ištraukimas iš netyčia suformatuotų hdd (kietųjų diskų), flash tipo kortelių (netyčia įdėjus į kito tipo prietaisą).
6. Perlituojame sugedusias mikroschemas, jei reikia uždedame nukritusias galvutes (tačiau tai ne pigus darbas, ir atliekamas ypatingais atvejais). Šiaip, tai paskutiniu metu padaugėjo atvejų su nukritusiom arba užsilenkusiom, prilipusiom prie kietojo disko paviršiaus galvutėm. Šias problemas sėkmingai išsprendėm jau ne vienam klientui.
7. Pilnai atstatome FUJITSU diskus, kurių BIOS'as nedetektina (neaptinka), ir kuriems elektronikos pakeitimas nepadeda. (Či yra beje, tipinis FUJITSU diskinių kaupiklių gedimas, ir turint aparatūrą nesunkiai sutvarkomas).
8. Atstatome kliento duomenis jei yra prilipę galvutės prie TOSHIBA diskų, dažniausiai jie būna nešiojamuose kompiuteriuose (pvz. COMPAQ markės). Čia irgi yra tipinis gedimas.
9. Toliau tęsiame darbą su Toshiba diskiniais kaupikliais nešiojamiems kompiuteriams - 2005.12 atlikome unikalią operaciją - klientui pakeitėme disko magnetines plokšteles ("blynus") ir sėkmingai atstatėme visus jam reikalingus duomenis. Tai labai sunki operacija, net užsienyje ji labai mažai kur atliekama, nes reikalingas ypatingas tikslumas.

PERSPĖJIMAS: Ontrack Easy Recovery ir kitos mėgėjiškos programos, kurios kietą diską atidaro nepilnai tik skaitymo režime, tinkamas naudoti tik praktiškai netyčia ištrynus failą, ar esant kitai programinei klaidai, pilnai veikiančiame diske. Jei diskas yra pažeistas aparatūriškai, turi badų (blogų magnetinių sektorių), arba šiaip nepilnai veikiantis, turi elektronikos ar galvučių gedimų, perspėjame, kad naudojant šią programą duomenys ir pats diskas dar labiau sugadinamas, ir atstatyti duomenis bus daug sunkiau. Čia tas pats kaip naudoti ScanDisk arbą pilną disko defragmentaciją mirštančiam diskiniam kaupikliui. Mūsų diagnostikos aparatūra negadina diskų, juos diagnozuodama, todėl esant neaiškumams, siūlome atnešti ir įvertinti disko būklę prieš ką nors su juo darant. Disko įvertinimas kainuoja apie 50lt. Nuo 2005.10 mėn. gavome pirmą partiją naujos aparatūros duomenų atkūrimui, kuri leidžia sėkmingai atstatyti(atkurti) SATA/SATA-II diskinius kaupiklių duomenis. 2006 metais gavome naujesnę aparatūrą, kuri leidžia dirbti su WD diskais. Ji leidžia atkurti žymiai didesnį spektrą loginių klaidų, kurios dažnai pasitaiko fiziškai perskaičius iš sugedusio disko informaciją. Logiškai informacija diske gadinasi dar prieš jam sugendant dėl badų, disko transliavimo klaidų ir pan. Todėl dažnai būna kad dažnai reikia klientui ištaisyti jo atkurtuose duomenų failuose susidariusias logines klaidas - ką dabar irgi sėkmingai atliekame. Einant laikui mes visą laiką turimą aparatūrą keičiame į naujesnę ir todėl visada dirbame su naujausia technika. 

Mes patys, niekur nesiųsdami į užsienį ir į kitas laboratorijas, atstatome duomenis iš IDE (PATA), SATA I/II/III, SAS, SCSI (SCSI-2, U80/U160/U320 ), RAID masyvų, turime pas save ir 64bit'ų veikiantį serverį su 32ir 64 bitų RAID kontroleriais duomenų patikrinimui ir atstatymui iš RAID masyvų, taip pat RAID kontrolerių patikrinimui. Koks privalumas? Klientas taupo laiką, nes viskas atliekama pas mus vietoje: pirminis patikrinimas, testavimas, kaupiklių remontas ir duomenų atstatymas. Darbai atliekami su unikalia įranga, kurią sudaro ne tik programinė įranga, bet ir aparatūrinis kompleksas. Taip pat atstatome duomenis iš pažeistų ar neskaitomų Flash tipo atmintinių, SSD diskų, cd-r/dvd-r/bluray diskų, USB raktų ir kitų laikmenų. Duomenų atkūrimas atliekamas vidutiniškai per 2-3 dienas po gavimo ir kliento patvirtinimo pradėti darbus.

Visiems savo klientams rekomenduojame archyvuoti savo duomenis į cdr, cdrw diskus, laikyti tarnybinėse stotyse, su įdiegta RAID apsaugos sistema (bent 1 lygio), arba savo kompiuteryje naudoti RAID1 apsaugą. Tada bus nereikalingas brangus duomenų atstatymas, ir padės išvengti netikėto ir dažnai skausmingo duomenų praradimo. Savo klientams mes taikome įvairius duomenų archyvavimo ir apsaugos metodus, prikausomai nuo esamos kliento aparatūros. Tačiau jei jau įvyko gedimas, tai remonto darbų seka būtų tokia: laikmenos gedimo analizė, atstatymo metodo parinkimas, duomenų nuskaitymas ir atstatymas, atkūrimas, dažnai atstatomas visi diskinio kaupiklio duomenys, ir retesniais atvejais dalis duomenų. Tiksli atstatymo darbų sąmata įvertinama tik gavus patį kietą diską, nes tik patikrinus paaiškėja gedimo pobūdis ir magnetinio nešėjo pažeidimo lygis, tačiau preliminarūs įkainiai yra tokie >>> .

Jei sugedo jūsų kietas diskas rašykite service@matrix.lt arba skambinkite +370-698-39001, +370-674-88995.

Copyright 2005-2015 MATRIX UAB

http://www.duomenys.lt

Navigacija: | Apie|Naujienos|Produktai|Kainos|Sprendimai|Patarimai|Registracija|Aptarnavimas|Darbas|Kontaktai|Titulinis psl.|