flag-english.gif

Nešiojamas kompiuteris (notebookas)- patarimai kaip pasirinkti optimalų variantą , naudoti

- Patarimai kaip pasirinkti kompiuterį
- TOSHIBA nešiojami kompiuteriai ;

Dar visai neseniai nešiojamus kompiuterius naudojo tik klestintys verslininkai. Notebook’ų privalumai ir nauda versle yra aiškūs ir neginčytini. Tačiau dabar vis daugiau namų vartotojų vietoj tradicinio stalinio kompiuterio ryžtasi įsigyti notebook’ą. Šioje trumpoje apžvalgoje pateiksime argumentus už ir prieš nešiojamą kompiuterį namų vartotojui. 

5 argumentai už notebook’ą:
1. Galimybė dirbti bet kur ir bet kada.
Kompiuterio mobilumas reikalingas ne tik dažnai keliaujantiems verslininkams. Netgi dirbant namų sąlygomis, tai yra labai patogu. Pvz. gražų rytą galite darbuotis balkone; dieną – ant darbo stalo; po pietų, kai darbo stalą okupuoja grįžę iš mokyklos vaikai, persikelti į svetainę; o kai vakare šeima apgula televizorių svetainėje, vėl persikelti į ramesnę vietelę. Toli gražu ne kiekvienas iš mūsų turi savo atskirą darbinį kambarį, tad kompiuterio mobilumas labai praverčia net neišeinant iš namų. Vasarą nešiojamas kompiuteris leis Jums neatsisakyti išvykos su šeima į sodą ar sodybą net jei turite daug darbo. Notebook’as atostogų ir kelionių metu padės palaikyti ryšį su artimaisiais; kelionėje automobiliu naudodami kompiuterinį žemėlapį galėsite be klaidų orientuotis bet kurioje Europos ar Amerikos vietovėje.
2. Vietos taupymas.
Stalinis kompiuteris, priklausomai nuo darbo vietos organizavimo, užima 1-2 kv. metrus. Tuo tarpu notebook’as beveik visai neužima vietos. Kai su juo nedirbate, paprasčiausiai padedate jį į lentyną, kur jis užims vietos ne daugiau nei enciklopedija. O kiek kainuoja 2 kv. metrai gyvenamojo ploto dideliame mieste? – ko gero ne pigiau, negu pats notebook’as.
3. Funkcionalumas
Savo funkcionalumu šiuolaikiniai notebook’ai neatsilieka nuo stalinių kompiuterių. Daugumoje nešiojamų kompiuterių yra visi reikalingi įrenginiai: modemas, tinklo plokštė, CD-ROM ar DVD-ROM įrenginys, garso plokštė ir kolonėlės. 14” arba 15”, 15.6", 17" ekrano įstrižainė yra visiškai pakankama daugumai darbų nuveikti. Dar visai neseniai visi mes dirbome su stacionariais 14-15” įstrižainės monitoriais ir tai buvo visiškai normalu.
4. Kaina
Jei planuojate įsigyti stacionarų kompiuterį su LCD monitoriumi, toks komplektas geriausiu atveju Jums kainuos apie 1200-3500 Lt. Tuo tarpu notebook’ų (visų jų ekranai yra LCD tipo) kainos prasideda nuo 1400 Lt. Skirtumas ne toks jau ir didelis.
5. Prestižas
Žmonių sąmonė atsilieka nuo rinkos realijų. Nors notebook’o kaina palyginti nedaug skiriasi nuo stacionaraus kompiuterio, tačiau notebook’as laikomas profesinės ir finansinės sėkmės simboliu.

5 argumentai prieš notebook’ą:
1. Ekranas.
Nors dar visai neseniai 14-15” įstrižainės monitoriai dominavo rinkoje, tačiau dabar daugelis kompiuterių vartotojų priprato dirbti su 17”-24" monitoriais ir daliai jų grįžimas prie mažesnio monitoriaus gali būti pakankamai nemalonus. Dizainerio, architekto ar užkietėjusio žaidėjo nė už ką nepasodinsi prie mažesnės nei 17-20" įstrižainės monitoriaus. O notebook'o ekrano įstrižainė nebūna didesnė nei 15-17 colių. Tačiau vėlgi, prie to pačio notebooko galima pajungti papildomą 20-24" lcd ekraną, ir dirbti kaip su stacionariu. Tačiau tai papildomai kainuoja, kaip ir įvairūs priedai (pelės, lopšiai, klaviatūros).
2. Vagystės.
Notebook’o mobilumas turi ir blogąją savo pusę – nusikaltėliui jį kur kas lengviau pavogti ar atimti, negu stacionarų kompiuterį.  Tačiau aišku vėlgi, galima naudoti įvairius prirakinimus prie stalo ir pan.
3. Kaina
Notebook’o kaina priartėja prie stacionaraus kompiuterio kainos tik tuo atveju, kai kalbama apie galingą stalinį kompiuterį su LCD monitoriumi. Kukliausią stalinį kompiuterį su monitoriumi galima įsigyti maždaug už 1200 Lt. ir tai bus šiek tiek pigiau, negu pigiausias notebook’as. Notebook’o modernizavimas taip pat bus gerokai brangesnis. Pvz. nešiojamo kompiuterio operatyvinės atminties išplėtimas papildomais MB kainuos šiek tiek brangiau, negu stalinio, atitinkamai noteobooko kieto disko didinimas šiek tiek brangesnis. Dažniausiai beje, kieti diskai notebookuose būna lėtesni negu stacionariuose (5400rpm vietoje 7200rpm). Tačiau plintant  SSD flash diskams, greitis susilygins.
4. Remontas
Jei apipilsite stalinio kompiuterio klaviatūrą kava ar Coca Cola, Jums pakaks nusipirkti naują klaviatūrą už 30-40 lt. Jei panaši bėda atsitiks su notebook’u, skystis gali sugadinti vidinius kompiuterio komponentus ir remontas gali būti iš tiesų brangus. Nešiojamam kompiuteriui sugedus po garantinio laikotarpio, remonto kaina kai kuriais atvejais gali siekti iki pusės kompiuterio kainos.
5. Garantija
Notebook'ų garantinės priežiūros laikotarpis yra 1 arba 3 metai. Pigesniųjų modelių garantija tradiciškai yra 1 metai. Jei norite išvengti nemalonių netikėtumų, rekomenduojame įsigyti garantijos pratęsimą iki 3 metų. Notebook'o kaina dėl to išaugs dar 300-700 litų, priklausomai nuo to, kokio gamintojo prekę pasirinksite.

Nešiojamų kompiuterių, spausdintuvų, monitorių ir detalių kainos yra http://www.deze.lt arba http://www.mazakaina.lt svetainėse.  

Dėl pirkimo rašykite sales@matrix.lt ir mes pateiksime pasiūlymą su mažesne kainą nei rodoma viešai.
Jei turite klausimų dėl palaikymo, domina konsultacijos, rašykite mailu: support@matrix.lt
Jei norite sužinoti serviso darbų kainas, domina servisinė aptarnavimo sutartis, rašykite service@matrix.lt .

Copyright MATRIX, UAB 2007-2015